Tel. Nr.: +370 686 77609
El.paštas: info@venugydymas.lt

Kojų tinimas – simptomas, kai būtina susirūpinti sveikata !

2Vasara dažnas skundžiasi kojų tinimu. Šis metų laikas išbandymas mūsų organizmui, o ypač kojoms. Vyraujant karštiems orams daugeliui žmonių pasireiškia simptomai, kurių paprastai nebūna vėsesniu metų laiku- kojų tinimai, mešlungiai, blauzdų niežėjimai, išryškėjusi varikozė blauzdose. 

 

Kas tai lemia?

 

Kojų tinimą lemia daug priežasčiu. Tai nutinka dėl kraujotakos, limfotakos sutrikimų kojose. Kojos , kaip žinoma, yra žemiausia žmogaus kuno dalis. Kraujas nesunkiai širdies varomas arterijomis nuteka iki pėdų, bet grižti į „kalną“ jam yra daug sunkiau mat kraujas venomis ir limfagyslėmis turi tekėti i viršų. Jei kojų venų vožtuvai sveiki bei žmogus gyvena aktyvų gyvenimą bei aplamai yra sveikas, žymaus kojų tinimo paprastai neatsiranda. Kitais atvejais kojos gali tinti ir tai dažnai būna tam tikru sveikatos sutrikimų pirmas simptomas.

 

Kodėl vasarą labiau tinsta kojos?

 

Vasara daugelis žmonių tampa labiau aktyvus. Sportuoja, keliauja, dirba ūkio darbus, daugiau vartoja skysčių ir dažnai pamiršta pailsinti savo kojas. Nepalankiai veikia ir aktyvi karšta saulė, aplinkos aukštesnė temperatūra, dėl ko sulėtėja audinių, o taip pat ir kojų odos limfinė kraujotaka. Odos besaikis įdegis saulėje blogina limfotaką, lemia uždegiminius procesus odoje. Net nesant didesnių pakitimų kojų veninėje ir limfinėje sistemose, vasarą, ypač vakarop, kojos gali būti lengvai patinusios. 

 

Vyresnio amžiaus žmonems kojų patinimus ties čiurna sukelia vartojami medikamentai arteriniam kraujo spaudimui mažinti. Taip pat gretutines ligos, kurios vasarą linkę paūmėti. Šeimos gydytojui kojų tinimas signalizuoja apie vieno ar kito organo funkcijos susilpnėjima. Tokios ligos, kaip širdies funkcijos silpnumas, ar nepakankamumas, inkstų funkcijos sutrikimas , onkologiniai susirgimai lemia kojų tinima, kuris yra gydomas gydant pagrindinį susirgimą. Svarbu paminėti, kad jei patinimas laikosi pastoviai, ypač progresuoja vakare, yra lydimas odos niežulio, raumenu mešlungio, odos patamsėjimų (ypač ties čiurna) , butina kuo greičiau kreiptis pas savo seimos gydytoją, ar kraujagyuslių chirurgą papildomam ištyrimui.

 

Viena dažniausių patologijų dėl ko tinsta kojos – venų vožtuvų įgimtas ar įgytas nepakankamumas. Venų vožtuveliai giliosiose ir paviršinėse kojų venose tarnauja lyg „kopečios“, kuriomis kraujas iš pedų „lipa“ į širdį. Žmogui einant, raumenys kojose suspaudžia venas ir kraujas pliūpteli į viršų. Kai vožtuvėliai funkcionuoja nepriekaištingai, šis pliūpsnis nebegrižta žemyn, bet kai vožtuveliai neveikia – kraujas teka atgal ir tokiu būdu lemia kojų tinimą, sunkumą, venų sienelių išsipletimą, kapiliarų  odoje pagausėjimą . Paprastai pasakius, kraujas užsistovi kojose, ypač žemiausiose vietose – pėdose ir blauzdose. Šių sričių patinimas ypatingai progresuoja, labiau pasireiškia vakarais, buna  ne simetrinis. Tokiais atvejais labai svarbu kreiptis pas kraujagyslių chirurgą detaliam ištyrimui.

Šiuo metu kojų kraujotakos ištyrimui pirmiausia naudojamas ultragarsas, dar vadinamas dvigubo skenavimo ultragarsiniu tyrimu, kuriuo nustatoma ne tik kraujagyslių struktūra, vožtuvų būklė, bet ir kraujo tėkmės savybės. Tyrimas užtrunka apie pusvalandį ir yra visiškai neskausmingas. Po šio tyrimo kraujagyslių chirurgas nustato kojų tinimo, venų varikozės, opu blauzdoje, odos patamsėjimo, mėšlungių priežastis ir parekomenduoja efektyvų gydymą.

 

Daugelis žmoniu yra girdėje apie limfodrenažines procedūras. Kas tai per gydymo metodas?

 

Limfodrenažinis gydymo metodas yra taikomas pacientams su pažengusia kojų audinių edema, kuri neatslūgsta taikant tausojanti režimą, ar kompresinę terapiją. Tokie patinimai vargina pacientus sergančius dramblialige, toli pažengus kojų veninės kraujotakos nepakankamumui. Pastaruoju atveju procedūra dažnai taikoma prieš operacinį gydymą, ar prieš parenkant atitinkamą kompresinį gamini tolimesniam efektingam nešiojimui. Limfodrenažinis masažas  padeda sumažinti kojų apimti ir susikaupusių edemą sukelusių skysčių audiniuose kieki, skatina šio skysčio pasišalinimą iš organizmo. Tai atliekama užmaunant ant kojų specialias manžetes ir jose naudojant kintantį slėgį. Taikomos kelios ar net keliolika procedūrų norimam efektui pasiekti.

 

Reikia paminėti, kad ši procedūra duoda laikiną efektą, tad po limfodrenažo kurso labai svarbu pacientą detaliai išsitirti ir šalinti tinimą sukėlusias priežastis.

 

Tad kuom  pavojingas kojų tinimas?

 

Pavojingas tuom, kad laikui bėgant, priežastys sukeliančios kojų tinimą, gali sukelti negrįžtamus pakitimus tai lėmusiuose organuose ir gydymas tampa daug sudėtingesnis, ar ne toks efektyvus, kaip pradžioje .Kraujagyslių chirurgas laiku išgydęs, ar koregavęs veninės kraujotakos nepakankamumą kojose, neleis susidaryti odos opoms, progresuoti venų varikozei, užkirs kelią vystytis giliūjų venų trombozėms ir kartu pašalins kojų tinimą.

 

Šeimos gydytojas pakoreguos širdies, ar inkstų funkciją, paskirs papildomus medikamentus, kas neleis išsivystyti negrįžtamiems šių organų funkcijos sutrikimams. Atliks papildomus laboratorinius tyrimus sveikatos bendrai buklei įvertinti.

 

Koju tinimas, tai simptomas, kai reikia susirupinti ne tik koju, bet viso organizmo sveikatos būkle.

Esant kojų tinimui neverta atidėlioti vizito pas gydytoją  !

Navigacija
×