Tel. Nr.: +370 686 77609
El.paštas: info@venugydymas.lt

Lazeris venų gydymui. Ar viską žinote?

Venų varikozę lemia ydinga kojos veninė kraujotaka. Dažniausiai tai nutinka sutrikus venų vožtuvėlių funkcijai ir pasikeitus kraujo tėkmės krypčiai, kai kraujas, užuot tekėjęs į viršų ir grįžtų link širdies, ima tekėti žemyn link pėdų. Tai medicinoje dar vadinama patologiniu kraujo refliuksu. Būtent ultragarso aparatu, dvigubo skenavimo metu suradus šį refliuksą, kraujagyslių chirurgas rekomenduoja profilaktines, ar intervencines priemones ligai stabdyti arba gydyti.

 

Daugiau kaip 40% moterų ir 20% vyrų pasaulyje kenčia nuo kojų nuovargio, skausmo, tinimų, išsiplėtusių venų. Priežastys, lėmusios tokį susirgimą, slypi genuose, kai šeimoje įgimtas polinkis sirgti perduodamas iš kartos į kartą. Tai įgimtas jungiamojo audinio, kuris sudaro venų vožtuvus, silpnumas. Be to, labai svarbūs gyvenimo eigoje buvę organizmo hormoniniai svyravimai (vienas jų neštumas), ilgas stovėjimas (darbas stovint), ar sėdėjimas. Du kartus gimdžiusios moterys venų varikoze serga dvigubai dažniau. Atsiranda pranešimų, kad ankstyva, ar užleista arterinė hipertenzija, gali lemti veninės kraujotakos sutrikimus kojose. Virš 60 metų amžiaus, venų varikozė pasitaiko du kartus dažniau.

 

Išsiplėtusios kojų venos neretai laikomos tik kosmetiniu defektu. Vien dėl tokio požiūrio mūsuose daug didesnė dalis pacientų serga blauzdų opomis, ar kitomis šios ligos komplikacijomis. Liūdniausia, kai taip galvoja kai kurie šeimos gydytojai. Todėl dar kartą norisi paakcentuoti, kad esant pastoviems kojų tinimams, kojų sunkumui, ypač vakare, odos pokyčiams blauzdose ir net nesant ryškiai venų varikozei, gali būti išsivysčiusios opos, giliųjų venų trombozė. Visiems pacientams, kurie turi minėtus nusiskundimus, būtinas kojų veninės kraujotakos ištyrimas, nustatant kraujotakos būklę ir įsitikinant, kad nėra minėto patologinio refliukso.

 

Šiuolaikinis venų gydymas lazeriu, tai vienas iš nuostabiausių mokslo atradimų ir gydymo metodų. Jis padarė perversmą venų ligų gydyme. Lazeris panaikina ydingos kojų kraujotakos priežastis, tai daro nekenkiant žmogaus organizmui bei leidžia greitai ir efektingai pasveikti. Šiuo metodu gydomi ne tik kosmetinio efekto besitikintys jauni pacientai, bet ir garbaus amžiaus žmonės, kurie, nežiūrint gausios gretutinės patologijos, lengvai perneša šią procedūrą. Gydomi pacientai, kuriems atsivėrusių opų nepavykdavo užgydyti metų metais. Po gydymo lazeriu, opos nustoja skaudėti, šlapiuoti, ima gyti ir pilnai užgyja.

 

Ką turėtų žinoti pacientas, kai renkasi gydymą lazeriu:

 

Kaip gydytojas, kuris dažnai susiduriu su kojų venų kraujotakos sutrikimų sukeltomis komplikacijomis, noriu nuoširdžiai rekomenduoti, kad esant kojų diskomfortui, sunkumui, odos spalvos pasikeitimui blauzdose, mėšlungiui, atsiradus varikoziniams venų išsiplėtimams ir tinimams, kreipkitės pas savo šeimos gydytoją arba kraujagyslių chirurgą flebologą. Jūsų kojas būtina ištirti ultragarsiniu dvigubo skenavimo aparatu ir tiksliai nustatyti nusiskundimo priežastis. Tik taip   iš pažiūros tik kosmetinis defektas, netaps rimtu Jūsų sveikatos sutrikimu.

 

Gyd. Chirurgas-flebologas Arūnas Grinkevičius

Navigacija
×