Pastaruoju metu Lietuvoje labai populiarėja venų varikozės gydymas lazeriu. Vis daugiau kraujagyslių chirurgų įsitikina, kad lazerinis gydymas yra saugus, efektingas ir lenkia chirurginį būdą ne tik kosmetiniu estetiniu aspektu, bet ir gijimo greičio bei žmogaus savijautos požiūriu. Lietuvoje atsirado labai daug įvairių lazerių. Besidomintys pacientai, kurie ruošiasi tokio pobūdžio procedūrai, susiduria su begale klausimų, neaiškumų ir abejonių.
Dažniausi klausimai, kurie užduodami yra tokie :
Kaip lazeriu gydoma serganti vena? Ar atstatomi vožtuvai?
Lazerinis spindulys neatstato venų vožtuvų. Sergančios venos išgydyti nebepavyksta ir tam, kad atstatyti sutrikusią kojos veninę kraujotaką, tenka veną visiems laikams uždaryti. Tai galima padaryti šalinant veną chirurginiu būdu. Galima veną uždaryti lazerio spindulio pagalba. Lazeris- tai švelnus gydymas lyginant su daug metų taikyta klasikine chirurgija, kurios metu vena išpjaunama per visą jos ilgį.
Ar liga neatsinaujina greičiau nei operuojant chirurginiu būdu?
Chirurginiu būdu vena atjungiama ir mechaniškai pašalinama. Lazeriu, vena lieka savo vietoje, bet jos spindis lyg užvirinamas spinduliu ir kraujas niekada nebeteka. Atsinaujinti liga neturi galimybių operuojant abiem būdais, jei viskas atliekama teisingai. Teoriškai, operuojant tulpiniu lazeriu (senos kartos) ligos atsinaujinimams galimybių yra daugiau, nes venos užvirinimas nėra labai kruopštus ir tikslus. Būtent tokio pobūdžio buvo pirmieji lazeriai, kuriuos šiandien keičia žiediniai lazeriai, pasižymintys tikslumu, saugumu ir efektyvumu.
Kuo skiriasi lazeriai vienas nuo kito?
Įrodyta, kad ŽIEDINIS LAZERIS, kuris kraujagyslę iš vidaus uždaro žiediniu spinduliu, tokiu būdu paveikdamas visą kraujagyslės vidinę sienelę vienodai, yra pats saugiausias, nesukeliantis skausmo pojūčių po operacijos ir efektyviai uždarantis spindį. Jis pats saugiausias, nes nepradegina gydomos venos sienos. Kita grupė lazerių- senos kartos-tulpiniai, kurie Lietuvoje vis dar populiarūs, nes yra gana pigūs pacientui. Tai ne žiedu, o tiesiai lyg šviestuvas šviečiantys ir deginantys lazeriai. Jų naudojimas dažnai sukelia skausmą, dideles mėlynes, pradeginama gydomos venos sieną. Galimos grėsmingos komplikacijos, nes nesunku sužeisti giliąsias venas. Kaip jau buvo rašyta, yra rizika ligos atsinaujinimui.
Dvigubo žiedo lazerinė technologija leidžia gydyti ne tik labai saugiai, bet ir audinius tausojančiai. Mokslininkai ir chirurgai, kurie sukūrė ši lazerį pastebėjo, kad dirbant vieno žiedo lazeriu, energijos kiekis kuris reikalingas venos sienelės uždarymui kartais būna kiek per didelis, nes vena panaši į vamzdelį, kurio diametras per visą jos ilgį labai įvairus. Kai vena serganti, tada jos viena dalis būna siaura, kita plati, tad gydytojas turi labai preciziškai ir kruopščiai stebėti situaciją ir dozuoti energiją. Kai žiedinio lazerio spindulys padalinamas pusiau, o pusiau padalinama ir pati energija, ji dviem mažesnėmis porcijomis (dviem žiedais) išspinduliuojama į venos sieną, švelniai veikia audinius, gydytojas dirba daug labiau pasitikėdamas ir ramus, nes gali nebijoti, kad sienelė bus per daug paveikta lazerio spindulio, dėl ko po operacijos ir būna skausmas ar odos mėlynės. Aplinkiniai audiniai ir venos sienelė dar labiau apsaugoma, žmogaus audiniams tenka dar mažesnis šokas.
Europoje ši naujoji technologija taikoma jau daugiau kaip du metai. Gydytojų atsiliepimai labai geri. Nustatyta, kad tai toks pat efektingas gydymas , kaip ir vieno žiedo lazeriu, tačiau dar švelnesnis, dar mažiau pooperacinio skausmingumo sukeliantis gydymo metodas. Daugelis chirurgų praktikų mano, kad būtent šis lazeris yra ateities pasirinkimas venų varikozės gydymui.
Kaip vyksta lazerinio gydymo operacija?
Operacijai reikia PASAIRUOŠTI, kaip ir bet kokiai kitai operacijai. Būtini kraujo, šlapimo tyrimai, kuriuos pacientas atlieka pas šeimos gydytoją. Atvykti nevalgius ir negėrus bent 6 valandas.
Operacija atliekama BE NARKOZĖS. Tai reiškia, jog tokiu būdu operuojant nėra būtina paciento migdyti, leisti vaistų į stuburo kanalą. Visa operacija atliekama tik vietinės nejautros būdu ir to pakanka. Taip išvengiama eilės galimų narkozės komplikacijų ir užtikrinamas paciento trumpas buvimas ligoninėje bei ankstyvas judėjimas po operacijos.
Prieš operaciją gydytojas visada atlieka pakartotinį ULTRAGARSINĮ IŠTYRIMĄ bei visą operaciją atlieka ultragarso kontrolėje, ko nebūna chirurginės operacijos metu. Labai svarbu, kad būtent operuojantis gydytojas pats atliktų ištyrimą, pasižymėtu venas, jų kiekvienam žmogui būdingas subtilybes.
Ar visiems galima taikyti lazerinį venų gydymą?
Lazeriu įmanoma operuoti bene 90 procentų pacientų besiskundžiančių venų varikoze. Tai jokiu būdu nėra kosmetinė operacija. Tai operacija, kurios metu gydomos net labai užleistos venų varikozės formos, bet kartu tausojami audiniai bei yra geras estetinis ir kosmetinis rezultatas. Tiksliai atsakyti į šį klausimą gali tik patyręs ir lazeriu dirbantis kraujagyslių chirurgas, kuris pats atlikęs dvigubo skenavimo ultragarsinį ištyrimą, nustatys ir įvertins operacijos atlikimo lazeriu galimybes.
Jei Jus vargina venų varikozė, kurią ruošiates gydytis lazerinės operacijos būdu, visada pasiteiraukite gydytojo, ar gydymas bus taikant ŽIEDINĮ LAZERĮ. Nuo to labai priklauso Jūsų savijauta ir gijimas po operacijos.
Jei gydytojas valdo ŽIEDINĮ LAZERĮ, rekomenduoju DVIGUBO ŽIEDO TECHNOLOGIJĄ.
Šiandien , tai pats naujausias gydymas lazeriu.