Logiškas klausimas. Jis užduodamas labai dažnai. Žmogaus kojose yra dvi venų sistemos. Paviršinės ir giliosios venos. Pastarosios eina giliai tarp kojų raumenų, o paviršines matomos odos paviršiuje. Venomis kraujas grįžta į širdį, tad kojose jis turi tekėti iš apačios į viršų. Tai nėra taip paprasta. Venų sienelėse yra vožtuvėliai, kuriais kraujas lyg kopečiomis lipa į viršų. Giliosiomis venomis iš kojų į širdį grižta du trečdaliai kraujo, paviršinėmis venomis – vienas trečdalis. Taip vyksta, kai paviršinės venos gerai funkcionuoja, o esantys vožtuvai yra sandarūs. Priešingu atveju, pasikeičia tėkmės kryptis. Kraujas ima tekėti žemyn, spaudžia venų sieneles, taip atsiranda matomi venų išsipletimai odoje, kojos pradeda tinti, vargina mešlungiai, veliau oda ima niežėti, patamsėja, išryškėja kapiliarinis tinklas čiurnų srityje, gali atirasti tromboflebitai, galų gale ima atsiverti opos blauzdose. Šitaip pasikeitus kojų kraujotakai, visas kraujas yra priverstas gryžti giliosiomis kojų venomis. Paviršinių venų kraujotaka visiškai sutrinka, venos gali užsitrombuoti, neretai sukelti giliųjų venų trombozę , o atitrūke trombai gali nukeliauti į plaučius bei lemti sunkias komplikacijas ir net paciento mirtį. Operuojant ar gydant lazeriu uždaroma kraujo tėkmė sergančiomis paviršinėmis venomis, o giliosios venos tausojamos ir išsaugomos. Taip nutraukiamas ydingos kraujotakos ratas. Kojų tinimas ir kiti simptomai nyksta, o kraujo tėkmė toliau vyksta giliosiomis kojų venomis.
Pastaruoju metu, del patobulintos operacinio gydymo metodikos, ligos atsinaujinimų pasitaiko mažiau. Jie labiau būna estetinio-kosmetinio pobūdžio ir nekelia pavojų susidaryti veninės kraujotakos nepakankamumui su jam budingais simptomais. Žinoma, atsinaujinimų gali pasitaikyti dėl tam tikrų individualių paciento venų savybių, ligai progresuojant kitose venų šakose, kurios operacijos dieną buvo sveikos . Labai svarbu suprasti, kad kraujagyslių chirurgas gydo, šalina ir operuoja tik sergančias venas ir saugo sveikas. Dėl to labai svarbu kreiptis būtent į kraujagyslių chirurgą, kuris įsigilinęs į kojų kraujotakos specifiką, pats atlieka išsamų kojų kraujotakos ultragarsinį tyrimą(dvigubą skenavimą-duplex), nustato kraujotakos sutrikimus , aptaria su pacientui optimaliausią gydymo metodą, paaiškina ligos atsinaujinimo riziką, pataria, kaip to išvengti.
Lazerinis venų varikozes gydymo būdas yra pats naujausias. Naujausias lazeris yra ŽIEDINIS lazeris. Paskutiniu metu Baltijos Amerikos klinikoje pradėtas taikyti DVIGUBO ŽIEDO lazeris. Gydant Lazeriu, kraujagyslė-vena yra uždaroma iš vidaus. Žiedinis lazeris paskirsto spindulio energiją tolygiai į venos sienelę ir taip dar labiau apasaugo aplinkinius audinius, nepradegina venos sienos, nepažeidžia limfagyslių ir nervų. Taip nesukeliama aplinkinių audinių trauma. Kartu odoje nėra pjuvių (tik punkcijos) dėl ko išvengiama ryškaus pooperacinio skausmo.
Lazerio spindulys sukelia venos sienelės spazmą ir užsidarymą. Sustabdoma kraujo tėkmė ligos pažeistoje venoje. Atstatoma teisinga kojos kraujotaka. Serganti vena išnyksta jos nešalinant chirurginiu būdu. Jau po metų ultragarsinio tyrimo metu chirurgas neberanda lazeriu užgydytos venos. Odoje nelieka randu. Tai venų varikozės gydymas, kai po metų apie ligą nelieka pėdsakų.
Skausmo pojūtis yra individualus. Dėl šios priežasties, vieniems pacientams būtinas didesnis, kitiems mažesnis nuskausminančių vaistų kiekis. Vieni pacientai nejaučia jokio skausmo, kitiems skausmas gali būti nežymiai jaučiamas.
Nuskausminimas Lazerinės operacijos metu yra atliekamas vietiškai, tad pacientas išlieka sąmoningas visos operacijos metu ir gali bendrauti su chirurgu. Taip suleidžiamas optimalus nuskausminančių vaistų kiekis. Šio nuskausminimo metodika leidžia , kad pacientas savo kojomis ateitų ir išeitų iš operacinės. Tai dar karta įrodo, kad nuskausminimas labai efektingas. Daugelis pacientų po operacijos jau tą pačią dieną išvyksta į namus. Pooperacinis skausmas po Lazerinės operacijos pasitaiko daug rečiau nei operuojant chirurginiu būdu. Operuojant ŽIEDINIU lazeriu, jis būna dar retesnis. Pacientas privalo žinoti, kokiu lazeriu planuojama atlikti operacija, nes nuo to labai priklauso skausmo pojūčiai ir gydymo efektyvumas.
Pasirinkus gydymą Lazeriu yra stebimas greičiausias paciento sveikatos atsistatymas. Po Lazerinio gydymo pacientai jau po 1-2 dienu grįžta į kasdieninį ritmą, yra darbingi. Po chirurginio gydymo tai dažniausiai užtrunka 1-2 savaites. Žinoma, viskas priklauso ir nuo to, kaip liga toli pažengusi. Labai svarbu, kad gydymas būtų atliktas kuo anksčiau, nesulaukus ligos komplikacijų.